V mednarodni projekt Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice, katerega namen je spodbujati branje, so bili v šolskem letu 2018/2019 vključeni učenci 7. razreda, ki obiskujejo dodatni pouk slovenščine, in učenci 5. a razreda, saj smo v projektu sodelovali z dvema hrvaškima šolama, Osnovno šolo Andrije Kačića Miošića iz Donje Voće, s katero sodelujemo že več let, in Osnovno šolo Ivana Gorana Kovačića iz Duge Rese, ki je ostala brez partnerske šole.

Učenci 5. a razreda so v projektu brali Čudovite dogodivščine vajenca Hlapiča Ivane Brlić Mažuranić, ki so jih tako navdušile, da so zadnje poglavje knjige dramatizirali. Njihovi hrvaški vrstniki, učenci 4. razreda Osnovne šole Ivana Gorana Kovačića iz Duge Rese,  pa so prebirali Kekca nad samotnim breznom Josipa Vandota. Zaključno srečanje smo  pripravili v Staršah v ponedeljek, 10. junija 2019, ko so nas obiskali četrtošolci z učiteljico Marino Brozović in šolsko knjižničarko Gordano Šutej. Ko so se po dolgi poti okrepčali z malico, so si ogledali našo šolo in bili navdušeni nad številnimi izdelki učencev, ki so bili razstavljeni na šolskih hodnikih, ter športno dvorano. Nato smo se vsi skupaj odpeljali v Maribor, kjer smo si ogledali stari del mesta z Lentom in pluli po reki Dravi z ladjico, imenovano Dravska vila. Po povratku v Starše so nam v šolski kuhinji pripravili okusno kosilo. Po kosilu so učenci predstavili svoj kraj in šolo ter delo, ki so ga brali v projektu, tako da so odigrali uprizoritev odlomka. Učenci so se pri tem zelo potrudili. Prosti čas so izkoristili za druženje in športne igre. Ob slovesu so si izmenjali naslove in se poslovili z obljubo, da prihodnje leto obiščejo svoje vrstnike na Hrvaškem.

S sedmošolci bomo zaradi gradbenih del in energetske sanacije šole projekt zaključili jeseni 2019 v Donji Voći, kamor so nas povabili na svečano otvoritev obnovljene šole.