V četrtek, 30. septembra, so devetošolci Osnovne šole Starše z gospo Polono Brezovšek, strokovnjakinjo Zavod Republike Slovenije za varstvo narave, Območne enote Maribor, v Krajinskem parku Drava raziskovali in okušali naravo in kulturno izročilo. Program je potekal v sklopu prireditev ob Dnevih evropske kulturne dediščine. Na sprehodu skozi poplavni gozd so učenci s pomočjo različnih vaj, ki spodbudijo k opazovanju, raziskovanju in doživljanju narave, z vsemi čutili spoznavali dravsko rečno loko in kulturno izročilo pokrajine ob reki Dravi. Opazovali so krošnje dreves, s pomočjo določevalnih ključev določali drevesne vrste, prisluhnili zvokom v naravi, zaznavali vonj različnih rastlin in narisali motiv iz narave. Učenci so na terenu izdelali model reke in skozi igro spoznavali rečne procese ter življenjska okolja z značilnimi rastlinskimi in živalskimi vrstami. Raziskovali so dejavnike, ki jo ogrožajo in vrednotili pomen njenega ohranjanja za naše zanamce.