V mesecu maju Slovenska vojska praznuje svoj dan, ki ga obeleži tako, da slovenske vojašnice na široko odprejo svoja vrata obiskovalcem, da si jih lahko ogledajo. V soboto, 18. maja, je imela dan odprtih vrat tudi vojašnica generala Maistra v Mariboru, katere vojaki so obiskovalcem predstavili svojo opremo in oborožitev ter jih popeljali z bojnimi vozili. Najmlajši pa so lahko sodelovali v različnih delavnicah.

Ob dnevu odprtih vrat Muzej narodne osvoboditve Maribor in Vojaški muzej Slovenske vojske vsako leto v kadetnici priredita zgodovinski kviz o generalu Rudolfu Maistru, v katerem osnovnošolci tekmujejo v poznavanju njegovega življenja in dela. Letos je na kvizu sodelovalo 19 ekip trinajstih osnovnih šol iz Maribora in okolice, ki so pokazale izjemno znanje. Zbrane tekmovalce in njihove mentorje je nagovorili župan mestne občine Maribor Saša Arsenovič, ki je tekmovalcem zaželel veliko uspeha. Ekipi devetošolcev Osnovne šole Starše sta se na zgodovinskem kvizu odlično odrezali ter osvojili zlato in srebrno priznanje.

Po tekmovanju so se učenci preizkusili v streljanju, si ogledali zbirke Vojaškega muzeja Slovenske vojske in poskusili pravi vojaški pasulj.